Se udsendelsen ovenover kl. 9.

Det var svært at bevare roen som investor i fredagens aktiemarked, men kan en ny uge få vendt den negative stemning?

Der er i hvert fald rigeligt med nyheder til at sætte præg på stemningen, da de kommende dage bringer flere regnskaber, et midtvejsvalg i USA og kongenøgletallet - den amerikanske arbejdsmarkedsrapport - fredag eftermiddag.

Millionærklubben tjekker ind til en særdeles begivenhedsrig uge og debatterer, om det er tid til at geare op eller krybe i ly.

I studiet består panelet af teknisk analytiker Lars Persson fra Aktierådet og aktiestrateg og partner i Lumia Ejendomme Michelle Nørgaard. Med på en telefon fra Aarhus er også viceinvesteringsdirektør i Formuepleje, Otto Friedrichsen.

Dagens vært: Bodil Johanne Gantzel.

Millionærklubben er sponseret af Saxo Bank, og du kan følge Millionærklubbens porteføljer her.

Du kan lytte til dagens udgave af Euroinvestor Morgennyheder her:

Morgennyheder

Hver morgen opdaterer Euroinvestors finansjournalister dig på de vigtigste historier om dine aktier og i øvrigt om alt det, der påvirker økonomien - især din egen. Vært: Laura Nørkjær Seligmann