Ugens sidste handelsdag er over os, og det betyder, at det er sidste chance for at ramme den kursraket, der kan sikre dig ugepræmien i 3. uge af Millionærklubbens Aktiespil. 

Ugens præmie er et gavekort på 10.000 kr. til Kurhotel Skodsborg.

Du kan også fortsat være med i kampen om hele molevitten, da der er lidt mere end 5 uger tilbage at spille i. Det er, i et Aktiespil, jo nærmest en evighed. 

De spillere der fredag morgen har kurs mod de største præmier er: 

  1. Hans H. Warnecke - afkast: 27,7 pct.

  2. Martin J - afkast: 23,81 pct.

  3. Sif - afkast: 22,89 pct.

  4. AnnaS - afkast: 20,6 pct. 

  5. Wilf - afkast: 20,46 pct. 

Deltagerne kæmper om en præmiepulje til en samlet værdi af over 500.000 kr. Du kan se alle præmierne her.

Det er ikke for sent at være med. Der er ugepræmier til den spiller, der har gjort det bedst i ugen. Det kan du læse mere om i Vind 250.000 kr. i Millionærklubbens Aktiespil - her er alt hvad du skal vide.

Husk at du kan oprette din egen gruppe og dyste mod dine venner eller kolleger.

Du kan også dyste mod Millionærklubbens kendte eksperter om et gavekort på 10.000 kr. til Nemlig.com ved at klikke på linket her. Du er tilmeldt, så snart du klikker på linket.

Millionærklubben

Enhver kan kaste sig over investeringer på de finansielle markeder, men hvilke spilleregler gælder der egentlig, og hvordan begår man sig i en verden, hvor også professionelle med enorme pengekasser og stærke analyseafdelinger bag sig agerer på daglig basis? Det kan du blive klogere på i denne udgave af Millionærklubben Eksklusiv, hvor Millionærklubben har sat tre eksperter i stævne, der har finansmarkederne som deres daglige arbejdsområde og dermed i den grad kender lusene på deres gang. Hør, hvordan de går til opgaven med at finde de mest interessante investeringsmuligheder og få indblik i, hvilke områder af aktiemarkedet de finder mest attraktive her og nu. Debatten ledes af Millionærklubbens vært, Bodil Johanne Gantzel, og i panelet kan du møde: Nina Movin, adm. direktør for Otto Mønsted A/S Frederik Engholm, chefstrateg og leder af Makro & Strategi hos Nykredit Michael Friis Jørgensen, aktiechef hos HC Andersen Capital